Arabia Saudyjska przychyla się do polityki USA

Katarzyna Kozińska
opublikowano: 17-09-2002, 00:00

Arabia Saudyjska poprze operację wojskową przeciwko Irakowi, jeśli będzie to operacja Narodów Zjednoczonych, a nie jednostronny atak Stanów Zjednoczonych — powiedział w poniedziałek anonimowy dyplomata saudyjski.

— Arabia Saudyjska odrzuca wszelki jednostronny atak, który nie miałby poparcia międzynarodowego — twierdzi rozmówca agencji Reuters.

Książę Saud al-Fajsal, minister spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej, oświadczył w wywiadzie dla CNN, że jego kraj udostępni USA swoje bazy wojskowe w przypadku operacji wojskowej przeciw Bagdadowi. Jednocześnie Saud al-Fajsal zaapelował do Iraku, aby zgodził się na powrót ONZ-owskich inspektorów rozbrojeniowych.

Ta decyzja to duży zwrot w dotychczasowej polityce Arabii Saudyjskiej, która wcześniej wielokrotnie powtarzała, że nie udostępni USA baz wojskowych w sytuacji, gdy ten kraj będzie się szykował do ataku na Irak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kozińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Arabia Saudyjska przychyla się do polityki USA