As-Gold: złoto rośnie na polach

MAS
opublikowano: 27-12-2011, 00:00

Liderzy w regionach: mazowieckie

Kilka lat temu spółka As-Gold zmieniła branżę. Zrezygnowała z rafinacji metali szlachetnych na rzecz produkcji biopaliw. Opłacało się. Po raz drugi z rzędu zwycięża w mazowieckim rankingu.

Najlepsza Gazela Biznesu z województwa mazowieckiego triumfuje już po raz drugi — również w ubiegłym roku znalazła się na pierwszym miejscu w regionie. Od 2006 r. As-Gold zajmuje się produkcją i handlem estrami metylowymi wyższych kwasów tłuszczowych z olejów roślinnych, a przede wszystkim z rzepaku. Wcześniej firma zajmowała się rafinacją metali szlachetnych.

— Kilka lat temu zajęliśmy się produkcją i handlem komponentami do biopaliw, tym samym wkraczając w branżę mającą przed sobą bardzo dobre perspektywy. W światowym przemyśle coraz większy nacisk kładzie się na rozwiązania ekologiczne, stąd popyt na nasze produkty utrzymuje się na wysokim poziomie i systematycznie rośnie. Sprzyjają nam zarówno regulacje unijne, według których kraje wspólnotowe co roku powinny zwiększać udział biopaliw w rynku, jak i coraz silniejsza pozycja na rynku, którą zawdzięczamy autorskiej technologii produkcji — wyjaśnia Paweł Gabrysiak, dyrektor finansowy As-Gold.

W 2010 r. spółka zakończyła modernizację zakładu produkcyjnego w miejscowości Burg w Niemczech. Natomiast jesienią 2011 r. ruszyła budowa nowej fabryki w Konecku na Kujawach, gdzie docelowo będzie powstawać 70 tys. ton estrów metylowych rocznie.

— Gotowe są już fundamenty pod nowy zakład, a uruchomienie produkcji planujemy wiosną przyszłego roku. Dzięki inwestycjom w połowie przyszłego roku moce produkcyjne naszych fabryk powinny wynieść 200 tys. ton surowca rocznie — dodaje Paweł Gabrysiak.

miejsce w rankingu ogólnopolskim 10

WYNIKI I półrocze 2011 Zatrudnienie 100 osób Przychody 110 mln zł Zysk netto b.d.

STRATEGIA:

Dzięki autorskim rozwiązaniom technologicznym niezależnie od jakości surowca jesteśmy w stanie zaproponować komponenty spełniające najsurowsze normy. Otwiera to przed firmą możliwości współpracy z najbardziej wymagającymi klientami zarówno w Polsce, jak i za granicą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane