Asseco może odebrać kontrakt Sygnity

opublikowano: 28-12-2018, 11:36

W wyniku wyroku Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) Sygnity może stracić kontrakt na usługi asysty technicznej konserwacji, modyfikacji i rozwoju systemu SODIR na rzecz Asseco Poland.

Oferta Sygnity o wartości 12,42 mln zł brutto, w listopadzie została uznana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jako najkorzystniejsza w przetargu na modyfikację i rozwój systemu SODIR.

W wyniku złożonych odwołań KIO nakazała jednak odrzucić ofertę Sygnity i dokonać ponownego wyboru ofert. Tańszą od Sygnity ofertę złożyło Asseco Poland (11,8 mln zł).  Na kolejnej pozycji uplasował się Softiq z ceną 15,4 mln zł. Budżet zamawiającego był ustalony na 22 mln zł brutto. Umowa ze zwycięzcą przetargu ma zostać podpisana na trzy lata.

Sygnity jest twórca systemu SODIR. Przy podpisaniu ostatniej umowy z PFRON w 2015 r. przeniosło jednak na fundusz prawa autorskie z kodami źródłowymi i dokumentacja techniczną. Wpłynęło to na wysokość kontraktu, którego wartość wyniosła wówczas blisko 53 mln zł. Umożliwiło to jednak ogłoszenie w połowie 2018 r. przetargu otwartego, w którym oferty złożyło ośmiu wykonawców. 

Ostatnia umowa między PFRON, a Sygnity ws. SODIR miała trwać do 20 grudnia. Umowa nie została przedłużona i nie podpisano tez nowej. Oznacza to, że fundusz najprawdopodobniej utrzymuje system we własnym zakresie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu