Asseco wygrało przetarg w GITD

opublikowano: 13-02-2023, 11:25
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Oferta spółki została wybrana jako najkorzystniejsza w postępowaniu na system obsługujący fotorejestrację wykroczeń drogowych.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) wybrał ofertę złożoną przez Asseco Poland jako najkorzystniejszą w przetargu na centralny system przetwarzania działający w Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD). Spółka wyceniła zamówienie podstawowe na 61 mln zł, a opcjonalne na blisko 6 mln zł.

Najtańszą ofertę w przetargu złożył Polcam Systems z grupy WB Electronics, który zaproponował wykonanie zamówienia za 56,3 mln zł (50,3 mln zł za zamówienie podstawowe i 6 mln zł opcjonalne). Oferta została jednak odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 w związku z art. 224 ust. 6 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, tj. z uwagi na tzw. rażąco niską cenę.

Ofertę w tym przetargu złożyło też S&T Services — jej wartość to 112,8 mln zł zł za zamówienie podstawowe i 3,4 mln zł za prawo opcji. Najdroższa okazała się oferta Comarchu — 133,9 mln zł plus blisko 6 mln zł. Budżet GITD na zamówienie podstawowe był ustalony na 99,2 mln zł.

CANARD obsługuje fotorejestrację wykroczeń drogowych związanych z nieprzestrzeganiem ograniczeń prędkości czy przejeżdżaniem na czerwonym świetle. Pod koniec 2012 r. GITD zlecił jego stworzenie i dziesięcioletnie utrzymanie firmie Asseco. Umowa opiewała na 140 mln zł netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane