Aston Martin rusza z SUV-em

ŁO, worldcarfans.com
opublikowano: 30-10-2010, 14:37

Prezes firmy poinformował, że kontrowersyjny SUV będzie produkowany.

Ulrich Bez, prezes Aston Martina, poinformował w Amsterdamie, że SUV legendarnego producenta szybkich sportowych aut, trafi do produkcji seryjnej.

Concept car o nazwie Aston Martin Lagonda pokazano podczas salonu samochodowego w Genewie w 2009 roku. Światek motoryzacji długo myślał, że potężny SUV to tylko zwykłe szaleństwo projektantów brytyjskiej marki i auto nigdy nie wyjdzie poza sferę koncepcji.

Rozwój Lagondy wstrzymano po kiepskich recenzjach. Okazuje się jednak, że firma nie zamierza rezygnować z pomysłu i proces ożywiania SUV-a jest już podobno prawie skończony. Najprawdopodobniej samochód dość znacząco przeprojektowano.

Szef Aston Martina podkreśla, że luksusowy wóz z napędem na obie osie będzie skierowany szczególnie do klientów z rynków wschodzących, jak Chiny, Rosja i Bliski Wschód, gdzie zapotrzebowanie na tego typu SUV-y jest ciągle spore. Auto bedzie też budowane wspólnie z zewnętrznym partnerem. Lagonda powstała na bazie Mercedesa, więc oczywistym wspólnikiem Aston Martina wydaje się być koncern Daimler.

Kilka tygodni temu Aston Martin poinformował, ze zatwierdzona została produkcja małego autka miejskiego o nazwie Cygnet. To kolejny kontrowersyjny projekt marki. Aston Martin kojarzony jest przede wszystkim z szybkimi coupe.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, worldcarfans.com

Polecane