AstraZeneca drożeje najmocniej w tym roku

opublikowano: 16-03-2021, 14:12

Wydawałoby się, że wstrzymywanie szczepień preparatem AstraZeneca w wielu europejskich państwach to negatywna wiadomość dla spółki. Tymczasem jej akcje drożeją we wtorek najmocniej od 29 grudnia.

Akcje brytyjskiego koncernu farmaceutycznego drożały we wtorek nawet o 3,6 proc. Inwestorzy pozytywnie oceniają perspektywy spółki. Jefferies Financial Group podwyższył jej rekomendację do „kupuj” argumentując, że AstraZeneca ma bardzo obiecujące projekty nowych leków, które chce wkrótce wprowadzić do oferty.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Doniesienia o wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneca m.in. w Niemczech, Francji i Włoszech nie mają wpływu na finanse spółki, która zobowiązała się nie zarabiać na szczepionce na COVID-19 dopóki trwa pandemia.

- Długoterminowi inwestorzy nie patrzą na krótkotrwały szum i skupiają się na tym jak dobrą pozycję ma spółka do osiągania dwucyfrowego wzrostu zysku do 2025 roku – powiedział Ketan Patel, menedżer funduszu w Eden Tree Capital.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane