Atal chce przewodzić polskim deweloperom

ISBNews
opublikowano: 13-01-2014, 15:08

Atal sprzedał 1301 mieszkań w 2013 roku, odnotowując rok do roku 66-proc. wzrost. Dodatkowo, aktualnie jest zarezerwowanych kolejnych 166 lokali w inwestycjach firmy, poinformował prezes spółki Zbigniew Juroszek. W ciągu dwóch lat spółka chce zwiększyć sprzedaż o kolejne nawet 30%.

„Dzięki tak dobrym wynikom, spółka znalazła się wśród trzech największych deweloperów mieszkaniowych w kraju. Łączna liczba 1301 sprzedanych mieszkań w roku jest rekordowa dla firmy. Przekłada się to na imponujące wyniki (...) W ciągu następnych 2 lat planujemy stabilnie zwiększyć sprzedaż o kolejnych 20-30%, co pozwoli nam zdobyć pierwsze miejsce na rynku – powiedział Juroszek, cytowany w komunikacie.

Obecnie największym deweloperem mieszkaniowym jest Dom Development ze sprzedażą roczną ponad 1600 lokali.

W minionym roku rekordowym miesiącem dla Atal był lipiec, w którym podpisanych zostało 160 umów. Spółka od maja nieprzerwanie utrzymuje sprzedaż na poziomie minimum 100 lokali miesięcznie.

Atal najwięcej mieszkań sprzedaje w Krakowie, gdzie jest zdecydowanym liderem rynku. W 2013 roku w krakowskich inwestycjach spółki: Nadwiślańska 11 Apartamenty, Bronowice Residence, City Towers Czyżyny, Lindego Park oraz Nowy Żabiniec, podpisano 772 akty notarialne. Wysoki poziom odnotowano także we Wrocławiu, gdzie w 2013 roku sfinalizowano 233 transakcje. Nowi lokatorzy wprowadzą się na Osiedle Mieszczańskie, Agrestową Aleję, Zielone Wojszyce, Zieloną Etiudę oraz do domków Ville Murano.

Nabywców przyciąga także inwestycja Dyrekcyjna 33, która powstaje w centrum miasta. Dużą popularnością cieszy się warszawski projekt ATAL Marina, w którym w minionym roku sprzedano 97 lokali oraz Nowe Polesie w Łodzi, gdzie nabywców w 2013 roku znalazło 130 mieszkań. W katowickich osiedlach Ligota Park oraz dostępnym w ofercie od września Atal Francuska Park sprzedano łącznie 69 mieszkań.

Strategia rozwoju spółki zakłada ugruntowanie jej pozycji w pierwszej trójce największych deweloperów w Polsce. W tym celu Atal zamierza zwiększyć swoje zaangażowanie na rynku warszawskim, gdzie z sukcesem zrealizował inwestycję Atal Marina. Ponadto spółka będzie dążyła do wzmocnienia pozycji lidera w Krakowie. Priorytetem będzie także utrzymanie udziału w rynku wrocławskim, a także w Łodzi. W Katowicach z kolei firma realizuje osiedle Atal Francuska Park, gdzie powstanie 655 mieszkań.

W planach spółki są kolejne projekty. Ruszyły prace budowlane we Wrocławiu przy ul. Na Polance oraz ul. Dmowskiego 19, a także w Łodzi przy ul. Rolniczej. W trakcie przygotowania są warszawskie osiedla – drugi etap Atal Marina oraz nowy projekt przy ul. Walewskiej, a także krakowskie inwestycje – kontynuacja City Towers Czyżyny oraz Bronowice Residence, a także obiekty mieszkaniowe Bagry Park przy ul. Lipskiej.

Ponadto firma będzie rozwijać program wykończenia wnętrz Atal Design, z którego mogą skorzystać nabywcy mieszkań z oferty dewelopera. W 2013 roku na opcję wykończenia „pod klucz" zdecydowało się 60% klientów firmy.

Atal S.A. to firma deweloperska istniejąca od 1990 r. Specjalizuje się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, biurowych i handlowo-magazynowych zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Firma aktualnie prowadzi 13 projektów inwestycyjnych m.in. w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu oraz w Warszawie. Założycielem i właścicielem firmy jest polski przedsiębiorca Zbigniew Juroszek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Atal chce przewodzić polskim deweloperom