ATM odmówił Tepsie

KL
opublikowano: 19-11-2009, 00:00

ATM nie sprzeda telekomowi swojej spółki zależnej. Sam będzie rozwijał działalność integracyjną.

ATM nie sprzeda telekomowi swojej spółki zależnej. Sam będzie rozwijał działalność integracyjną.

Telekomunikacja Polska (TP) nie przejmie spółki ATM Systemy Informatyczne.

— Nie porozumieliśmy się w kilku ważnych kwestiach. Nie chodziło o cenę — mówi Maciej Klepacki, dyrektor ds. marketingu ATM.

ATM nie zamierza szukać innego nabywcy dla firmy-córki.

— Poszukiwanie inwestora strategicznego było tylko jednym z pomysłów. Mamy inne pomysły na prowadzenie działalności integracyjnej w grupie i kilka spółek, które się tym zajmują. Szczegóły podamy w ciągu kilku tygodni — zapowiada Maciej Klepacki.

10 listopada TP dostała zgodę UOKiK na przejęcie ATM Systemy Integracyjne. Podkreślała, że akwizycja jest zgodna z jej strategią, zakładającą inwestycje w firmy zajmujące się działalnością integracyjną. Wiadomo było, że telekom ma konkurentów, ponieważ zarząd ATM informował już we wrześniu, że spółką zainteresowanych jest kilka podmiotów.

— Będziemy wewnątrz samej grupy TP rozwijać działalność związaną z integracją. Jeśli na rynku pojawią się ciekawe okazje przejęcia, podejmiemy rozmowy — mówi Wojciech Jabczyński, rzecznik grupy TP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu