Atrem idzie jak burza

ANP
opublikowano: 03-03-2009, 00:00

Podpoznańska spółka jest spokojna o tegoroczne prognozy. Portfel zleceń ma wypełniony już w 75 proc.

Podpoznańska spółka jest spokojna o tegoroczne prognozy. Portfel zleceń ma wypełniony już w 75 proc.

Atrem, specjalizujący się w usługach inżynieryjnych dla projektów budowlanych i infrastrukturalnych, nie narzeka na brak pracy. Portfel zleceń grupy sięga już ponad 107 mln zł.

— Obserwujemy duże ożywienie branż, w których działamy, a w szczególności elektroenergetycznej. To rezultat nowych projektów infrastrukturalnych, które są obecnie uruchamiane m.in. dzięki środkom unijnym i EURO 2012 oraz inwestycji w energetykę, które planowane są w nadchodzących latach — mówi Konrad Śniatała, prezes Atremu.

Grupa wykonuje 164 kontrakty. W części ma już zapełniony portfel przyszłoroczny.

— Odpowiadamy na znacznie większą liczbę zapytań ofertowych niż przed rokiem. To efekt dobrej koniunktury w branżach oraz zwiększenia potencjału wykonawczego wynikającego z budowy grupy — wyjaśnia szef grupy.

Obecnie w skład grupy wchodzą cztery firmy. Konrad Śniatała jest spokojny o wykonanie prognoz na 2009 r. Grupa zamierza osiągnąć 134 mln zł przychodów i 10,4 mln zł zysku netto. Prognozy nie uwzględniają planowanych akwizycji.

— Negocjacje przebiegają zgodnie z planem. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli poinformować o ich rezultatach — dodaje prezes Atremu.

Pod koniec lutego firma podniosła prognozy na 2008 r. dzięki uzyskaniu wyższych marż na kontraktach. Atrem wykonał podwyższone szacunki i na koniec minionego roku miał 113,3 mln zł przychodów (wzrost o 116,5 proc. r/r) i 8,7 mln zł zysku netto (wzrost o 120 proc. r/r).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu