Audi potrafi „dowalić” BMW (WIDEO)

ŁO
opublikowano: 18-05-2011, 16:34

I robi to subtelnie, „między wierszami”, z humorem, prawie niezauważalnie. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na odpowiedź BMW.

W najnowszym spocie telewizyjnym pokazany jest kierowca, który dostrzega na autostradzie auto ciężarowe wiozące do salonu nowe modele Audi. Mężczyzna wyskakuje ze swojego dotychczasowego samochodu niczym bohater kina akcji i próbuje zdobyć swoje Audi. Samochodem, z którego wyskakuje jest oczywiście BMW.

Kilka miesięcy temu, przedstawicielstwo Audi w USA w podobny sposób dało pstryczek w nos Mercedesowi. W reklamie przygotowanej na mecz Super Bowl, Audi wieściło koniec starego podejścia do luksusu i początek luksusu przyszłości, którego zwiastunem obwołano w spocie Audi A8. Gdzieś w tle obrazów przedstawiających stary luksus pojawił się Mercedes.

Teraz czekamy na marketingowy ruch konkurencji. BMW już nieraz udowodniło, że też jest dobre "w te klocki" (zobacz 3 najostrzejsze reklamy bawarskiego koncernu), więc wymiana ciosów może być interesująca.

Wszystkie akcje są elementem zaciętej walki na rynku samochodów luksusowych w USA, którą toczą Mercedes, BMW, Lexus i właśnie Audi. Przez wiele lat liderem segmentu był japoński Lexus, ale w tym roku więcej sprzedają Mercedes i BMW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane