Australijczycy wyprzedzili Goldman Sachs

opublikowano: 21-09-2017, 20:36
aktualizacja: 21-09-2017, 20:37

Australijski bank Macquarie Group wyprzedził Goldman Sachs i wszedł do trójki największych graczy na rynku towarowym, donosi Reuters.

Agencja podkreśla, że awans Australijczyków pokazuje jakie zmiany nastąpiły w branży dotychczas zdominowanej przez banki z Europy i USA. To pierwszy raz kiedy bank spoza tych dwóch obszarów wdarł się do pierwszej trójki zarówno w handlu towarami, jak i innych sektorach rynku kapitałowego. 

Szef Macquarie, Nicholas W. Moore
[FOT. BLOOMBERG]

Źródło Reutersa twierdzi, że Macquarie zajmował pozycję za Morgan Stanley i Citigroup przez pierwsze sześć miesięcy tego roku. Pierwsza trójka miała po 250-300 mln USD przychodów z handlu towarami. Według szacunków analityków, Goldman Sachs miał zwykle ok. 500 mln USD przychodów z handlu na rynkach towarowych w półroczu. W tym roku spadły one jednak do zaledwie 150 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane