Auto do floty: nisza praktyczności

opublikowano: 19-02-2015, 00:00

Samochód praktyczny nie musi być ładny, musi być… praktyczny. Volkswagen Touran to doskonały przykład potwierdzający tę tezę.

Volkswagen Touran, 2,0 TDI 140 KM, Comfortline
Wyświetl galerię [1/3]

Volkswagen Touran, 2,0 TDI 140 KM, Comfortline

Volkswagen Touran jest mniejszy od modelu Sharan autem MPV (Multi Purpose Vehicle). Pojawił się w 2003 r. Co ciekawe, nazwa Touran jest kombinacją słów Tour oraz Sharan właśnie. Wykorzystywał (i nadal wykorzystuje) płytę podłogową VW Golfa. Jest dostępny w wersji 5- lub 7-osobowej, a także uterenowionej (ale głównie wizualnie) jako CrossTouran. Kombinacja bardzo praktycznego nadwozia, optymalnych rozmiarów i dużego wyboru silników benzynowych i wysokoprężnych spowodowała, że Touran jest lubiany. Najczęściej jako wielozadaniowy pojazd rodzinny. Od kiedy jednak pojawił się Golf Sports-van, multizadaniowo-rodzinny wizerunek Tourana nieco podupadł. Jeśli nie dla rodziny, to może dla flot? Oczywiście. Touran z powodzeniem funkcjonuje we flotach, również polskich. Doskonale też nadaje się na auto dla mniejszych firm, gdzie perfekcyjnie łączy funkcje służbowe z prywatnymi. Większe niż w Sportsvanie wnętrze ułatwia realizację zadań firmowych, a mniejsze od Sharana gabaryty – manewry pod przedszkolami i szkołami, gdzie menedżer musi zawieźć dziecko. Z bogatej oferty silnikowej proponujemy 140-konnego diesla. To, naszym zdaniem, optymalne rozwiązanie. Nie szalejemy z proponowaniem bogatych pakietów wyposażenia, ponieważ VW każe sobie słono płacić. Tak za auto, jak i za pakiety. Alternatywą (szczególnie teraz) dla Tourana może być Toyota Verso. Ma nieco mniejszy bagażnik (o mniej regularnych kształtach), sporo niższą cenę, porównywalne (niekiedy lepsze) wyposażenie i podobny odbiór społeczny. A jeśli uda ci się skorzystać z oferty wyprzedażowej, to szalę na korzyść Toyoty przechyli też gigantyczny (sięgający nawet 10 tys. zł) rabat. My, jak zawsze, opieramy się na cenniku standardowym, a wybór, jak zawsze, pozostawiamy wam.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu