Auto Partner wjedzie na parkiet

opublikowano: 07-01-2016, 22:00

Hurtownik planuje debiut na giełdzie w pierwszej połowie 2016 r.

Grupa Auto Partner złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Władze spółki planują przeprowadzenie oferty publicznej w pierwszej połowie roku. Jak jednak napisały w komunikacie: „Ostateczna decyzja dotycząca terminu oferty zależeć będzie m.in. od warunków rynkowych”. Grupa Auto Partner jest importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych. To platforma sprzedaży i logistyki części zamiennych w trybie just-in-time.

Jej klientami są przede wszystkim warsztaty i sklepy motoryzacyjne. Grupa sprzedaje części głównie w Polsce — 81,6 proc. przychodów, resztę stanowi eksport, kierowany głównie do Czech i Słowacji oraz Niemiec, Austrii, Litwy, Łotwy i Estonii. Zatrudnia ponad 800 pracowników. W 2014 r. uzyskała 425,1 mln zł przychodów ze sprzedaży.

— Systematycznie rozwijamy sprzedaż eksportową. Nasze zaplecze logistyczne, na które składa się m.in. nowoczesne centrum dystrybucyjne w Bieruniu, oddane do użytku w czerwcu 2014 r., oraz efektywnie wykorzystywane nowoczesne narzędzia IT stanowią doskonałą bazę do dalszego wzrostu skali działalnościi rentowności grupy. To właściwy moment na kolejny ważny krok w rozwoju spółki: wejście na GPW — mówi Aleksander Górecki, prezes firmy. Chodzi przede wszystkim o pozyskanie pieniędzy na dalszy rozwój. — Na obecnym etapie nie mogę przedstawić szczegółów — dodaje Artur Górecki.

Po debiucie Auto Partner będzie drugą po Inter Carsie spółką o podobnym profilu notowaną na warszawskiej giełdzie. Akcje Inter Carsu po raz pierwszy pojawiły się na parkiecie w maju 2004 r. Od tamtej pory wartość spółki nieustannie rośnie — podobnie jak jej renoma. W 2014 r. została wybrana Giełdową Spółką Roku 2013. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu