Autonomiczne auta w Londynie już za parę lat

opublikowano: 22-10-2018, 22:00

2021 rok — to data graniczna, którą przyjęła jedna z brytyjskich spółek.

Chce wprowadzić na ulice brytyjskiej stolicy autonomiczne samochody, które jadą do celu bez kierowcy sterującego kierownicą, skrzynią biegów, gazem, sprzęgłem i hamulcem.

Rewelację, o której napisał portal CNBC, ogłosiła grupa Addison Lee, która podpisała strategiczne porozumienie z firmą Oxbotica, producentem oprogramowania do autonomicznych dwuśladów.

— W technologii autonomicznych samochodów są dzisiaj klucze do rozwiązania wielu wyzwań stojących przed współczesnym transportem — mówi Andy Boland, prezes Addison Lee Group.

Addison Lee, która działa m.in. na rynku taksówek i kurierskim, oraz Oxbotica będą współpracować nad „rozwojem, wdrożeniem i działaniem technologii autonomicznych samochodów”. W zakres współpracy wchodzi m.in. opracowanie cyfrowych map 250 tys. mil dróg publicznych w Londynie i okolicach. Mapy mają uwzględniać dokładne położenie każdego krawężnika, znaku drgowego, zmiany terenowej i świateł na skrzyżowaniach. W ten sposób wprowadzenie na ulice aut bez kierowców będzie możliwe — tłumaczą przedstawiciele spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu