Autostrada pod znakiem zapytania

DI, PAP
opublikowano: 21-01-2008, 06:35

Przygotowania do budowy trasy Szarów - Tarnów od  kilkunastu miesięcy stoją w miejscu, co grozi tym, że w 2012 r. autostrada nie będzie gotowa, alarmuje "Dziennik Polski".

Od 1,5 roku Małopolska czeka na opinię ministra środowiska, która umożliwiłaby wydanie decyzji o lokalizacji autostrady A4 na odcinku Szarów - Tarnów. I wszystko wskazuje na to, że poczeka jeszcze dłużej, bo zamiast zapowiadanego przyspieszenia może pojawić się niespodziewane opóźnienie.

Realna groźba fiaska jednej z najważniejszych inwestycji nie tylko dla Małopolski, ale i dla organizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r. wynika z nowego pomysłu Ministerstwa Środowiska. Urzędnicy postanowili bowiem, że z wydaniem opinii dla autostrady trzeba się wstrzymać i uzależnić ją od podobnej opinii dla przebudowy linii kolejowej Kraków - Tarnów. Tyle tylko, że dla drogowców oznacza to długie oczekiwanie na kolejarzy, którzy dopiero rozpoczynają przygotowania do swojej inwestycji, pisze "Dziennik Polski".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane