AZ Finanse: Na parkiecie wciąż remisowo

AZ Finanse
opublikowano: 28-05-2008, 08:49

We wtorek mieliśmy remisową sesję na  warszawskiej giełdzie. Przez większą część dnia indeks największych spółek WIG20 utrzymywał się na plusie, ale po popołudniowym fiksingu podsumowano jego wartość zaledwie na 2909 pkt., czyli 0,2 proc. niżej od poniedziałkowego zamknięcia. Indeks całego rynku WIG stracił niecałe 0,1 proc., zaś liczba spółek drożejących i taniejących była zbliżona.

Wszystko działo się przy niezbyt wysokich obrotach, które dopiero rzutem na taśmę przekroczyły miliard złotych. W sumie więc po wtorkowej sesji wiemy niewiele więcej o giełdowej przyszłości. Wciąż trwa flauta i wciąż szalenie trudno określić w którą stronę wyrwie się giełda - wiadomo tylko, że decydujący moment powinien nadejść już niebawem, bo od kilku tygodni amplituda zmian indeksów systematycznie się zmniejsza. 

W Europie nastroje też były takie sobie, ale większość dużych giełd zakończyła dzień na plusie. O godzinie 16. został opublikowany amerykański indeks zaufania konsumentów Conference Board, który w maju spadł mocniej od prognoz. Wbrew pesymistycznym przewidywaniom, w kwietniu wzrosła jednak sprzedaż nowych domów w USA.

Te mieszane informacje zostały w pozytywny sposób zinterpretowane przez amerykańskich inwestorów, a indeksy zaczęły dosyć dynamicznie rosnąć. W Warszawie inwestorzy nie zdążyli już na to zareagować, więc jest szansa na niw najgorszą sesję w środę.

Krzysztof Barembruch
AZ Finanse

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZ Finanse

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / AZ Finanse: Na parkiecie wciąż remisowo