Azja pogrąża się w korekcie

MWIE, Bloomberg
22-02-2011, 09:36

Spółki notowane na rynkach dalekowschodnich przeceniono we wtorek najbardziej w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy.

Nikkei 225 zniżkował o 1,8 proc., Hang Seng spadł o 2,2 proc., a Shanghai Composite zanotował 2,6 – proc. przecenę. Wskaźnik MSCI Asia Pacific spadł o 2 proc., co było największą przeceną od 7 czerwca zeszłego roku.

Inwestorów wystraszył rozlew krwi w Libii. Oddziały wierne rządowi zaatakowały protestujących, a przeciwnicy rządu ogłosili przejęcie kontroli nad drugim co do wielkości miastem w kraju, Benghazi.

- Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest źródłem niepewności – mówił Yasushi Noguchi, strateg w tokijskim SMBC Friend Securities.

- Ogromnym globalnym czynnikiem ryzyka są ceny ropy – wtórował mu Arjuna Mahendran, szef strategii inwestycyjnej na Azję w HSBC.

O ponad 5 proc. zniżkują papiery Samsung Engineering. Spółka w tym miesiącu informowała o podpisaniu kontraktów w Bahrajnie i Arabii Saudyjskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Azja pogrąża się w korekcie