Badanie: iPhone ma najgorszą antenę

iPhone 6S wypadł najgorzej w skandynawskich badaniach jakości odbioru sygnału, informuje thelocal.no.

Wspólne badania przeprowadzone przez regulatorów rynku telekomunikacyjnego w Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii wykazały, że jakość anteny w smart fonach Apple jest znacznie gorsza niż u konkurentów. Umiejscowienie anteny w różnych modelach iPhone jest główną przyczyną znacznie gorszej jakości i zasięgu  w porównaniu do smart fonów innych firm dostępnych na rynkach skandynawskich. Skandynawskim badaniem zostało objętych w sumie 26 najpopularniejszych marek telefonów komórkowych na rynku. - Apple miał i w dalszym ciągu ma problem. Wydaje się nawet, że te problemy są większe w przypadku nowych modeli telefonów, a to jest już niesamowite – powiedział Gert Frølund Pedersen, profesor z duńskiego Uniwersytetu Aalborg, który kierował badaniem. Cztery modele iPhone objęte badaniem, mianowicie SE, 6, 6S i 6S Plus, okazały sie jednocześnie najgorszymi w ocenie jakości usług głosowych, zwłaszcza gdy aparat był trzymany w lewej ręce.

Badanie: iPhone ma najgorszą antenę

opublikowano: 05-09-2016, 15:11

iPhone 6S wypadł najgorzej w skandynawskich badaniach jakości odbioru sygnału, informuje thelocal.no.

Wspólne badania przeprowadzone przez regulatorów rynku telekomunikacyjnego w Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii wykazały, że jakość anteny w smart fonach Apple jest znacznie gorsza niż u konkurentów.

Umiejscowienie anteny w różnych modelach iPhone jest główną przyczyną znacznie gorszej jakości i zasięgu  w porównaniu do smart fonów innych firm dostępnych na rynkach skandynawskich.

Skandynawskim badaniem zostało objętych w sumie 26 najpopularniejszych marek telefonów komórkowych na rynku.

- Apple miał i w dalszym ciągu ma problem. Wydaje się nawet, że te problemy są większe w przypadku nowych modeli telefonów, a to jest już niesamowite – powiedział Gert Frølund Pedersen, profesor z duńskiego Uniwersytetu Aalborg, który kierował badaniem.

Cztery modele iPhone objęte badaniem, mianowicie SE, 6, 6S i 6S Plus, okazały sie jednocześnie najgorszymi w ocenie jakości usług głosowych, zwłaszcza gdy aparat był trzymany w lewej ręce.

iPhone Apple
iPhone Apple
Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, thelocal.no

Polecane