Badanie Jesteśmy zadowoleni z pracy

DCZ
opublikowano: 21-01-2011, 00:00

Jesteśmy zadowoleni z pracy

Z badania "Kandydat 2010", przeprowadzonego dla portalu Pracuj.pl przez firmę Nielsen Polska, wynika, że pracownicy są podzieleni w ocenie swoich szans na znalezienie nowego zajęcia. Ponad połowa twierdzi, że są raczej zadowoleni z obecnie lub ostatnio wykonywanego zajęcia, a 17 proc. nawet bardzo.

Najbardziej usatysfakcjonowani są pracownicy wyższego szczebla. Swoją pracę lubi 76 proc. kierowników i menedżerów i aż 79 proc. dyrektorów i prezesów. Ale nawet wśród nich większość nie wyklucza zmiany pracodawcy w najbliższym czasie — deklarowało tak 53 proc. bardzo zadowolonych i 79 proc. raczej zadowolonych z obecnej lub ostatniej pracy.

Ponad połowa ankietowanych (51 proc.) twierdzi, że biorąc po uwagę sytuację na rynku pracy, dobrze ocenia swoje szanse na znalezienie nowej posady. Ale w zmianę swojej zawodowej sytuacji nie wierzy aż 44 proc. badanych.

Oczywiście, o wiele lepiej swoją sytuację na rynku pracy postrzegają ci, którzy pracują. Pozytywnie do możliwości zmiany pracy podchodzi 57 proc. z nich oraz tylko 28 proc. niepracujących.

Szczególnie dużo pesymistów jest wśród osób z województw kujawsko-pomorskiego i świętokrzyskiego, czyli tam, gdzie jest zdecydowanie mniejszy popyt na pracowników niż na przykład na Mazowszu.

Najczęściej poszukiwanymi pracownikami są handlowcy i specjaliści IT, ale — co ciekawe — prawie połowa z nich dość słabo ocenia swoje szanse na zmianę pracy. Natomiast trzy czwarte informatyków dobrze ocenia swoje możliwości w tym względzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane