Bagicz liczy na 1 mld zł

Tokarz Dawid, Tychowski Bogdan
opublikowano: 08-11-2000, 00:00

Bagicz liczy na 1 mld zł

Samorządy Ustronia Morskiego i Kołobrzegu są bliskie porozumienia ze skandynawską grupą kapitałową, która ma wybudować kompleks turystyczny na terenach byłego lotniska w Bagiczu.

Gmina Ustronie Morskie i Urząd Miasta Kołobrzeg prowadzą zaawansowane rozmowy ze skandynawską spółką Baltic Center, która wygrała przetarg na zagospodarowanie poradzieckiego lotniska wojskowego w sąsiadującym z Ustroniem Bagiczem. Na terenach dawnej bazy lotniczej, położonej nad samym morzem, ma powstać centrum turystyczno-wypoczynkowe. W jego skład — poza lotniskiem — mają wejść m.in. hotele, aqua- park, port jachtowy oraz obiekty sportowe i pole golfowe.

Polscy pełnomocnicy Baltic Center nie chcą na razie ujawniać nazw firm, wchodzących w skład konsorcjum. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że są wśród nich m.in. linia lotnicza, biuro turystyczne i firmy z branży budowlanej z całej Skandynawii.

Zarówno samorządowcy, jak i przedstawiciele skandynawskiej firmy nie chcą rozmawiać na temat szczegółów przedsięwzięcia. Wiadomo jednak, że teren, przeznaczony pod założenie i uruchomienie międzynarodowego lotniska turystyczno-usługowego, jest przeznaczony do oddania w użytkowanie wieczyste. Pozostałe tereny o powierzchni ponad 130 ha, będące we władaniu gminy Ustronie Morskie i Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa, mają zostać sprzedane. Zainteresowani są właśnie na etapie ustalania wysokości i terminów wpłat.

Według nieoficjalnych informacji, wstępne uzgodnienia przewidują, że Skandynawowie przy podpisaniu aktu notarialnego wpłacą 4 mln zł, a kolejne 12 mln zł dołożą w ciągu dwóch następnych lat. Ostatecznych uzgodnień w tej kwestii spodziewać się można jeszcze przed końcem roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tokarz Dawid, Tychowski Bogdan

Polecane