Balcerowicz: RPP już uwzględniła styczniowe dane makro

Marek Druś
opublikowano: 20-02-2002, 14:22

Decydując się w styczniu na obniżkę stóp procentowych RPP uwzględniała spadek inflacji i produkcji przemysłowej w tym miesiącu, powiedział prezes NBP Leszek Balcerowicz.

- Te wyniki mieszczą się w naszych przewidywaniach, które wzięliśmy pod uwagę przy podejmowaniu poprzedniej decyzji - powiedział w środę cytowany przez PAP Balcerowicz.

Z ostatnio opublikowanych danych GUS wynika, że inflacja w styczniu spadła do 3,5 proc. w ujęciu rocznym, a produkcja przemysłowa o 5,0 proc. w porównaniu z grudniową.

- Mało kto zakładał, że wyraźniejsze ożywienie gospodarcze zacznie się w najbliższych miesiącach. Zdecydowana większość analityków oczekuje, że będzie to w II kwartale, wtedy z większą siłą można oczekiwać impulsów zewnętrznych a także wystąpienia skutków poprzednich obniżek - powiedział w środę prezes NBP.

Leszek Balcerowicz powiedział, że nadal spodziewa się inflacji na koniec tego roku na poziomie 4 proc.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Balcerowicz: RPP już uwzględniła styczniowe dane makro