Banki chcą ratować kredyty frankowe

PAP
opublikowano: 02-10-2014, 06:26

Skarb Państwa mógłby pomóc właścicielom mieszkań, którzy toną w długach, jeśli zostaną najemcami, pisze "Rzeczpospolita".

Gazeta twierdzi, że Związek Banków Polskich ma następujący pomysł: Bank Gospodarstwa Krajowego - za pośrednictwem funduszu, który ma się zajmować inwestowaniem w mieszkania na wynajem - przejmuje lokal zadłużonego frankowicza, a potem go wynajmuje, np. byłemu właścicielowi.

"Pracujemy w ZBP nad prawnym rozwiązaniem dla kredytobiorców w kłopotach, nie tylko tych płacących we frankach. Pomoc miałaby być skierowana do każdego, kto nie z własnej winy popadł w tarapaty" - mówi "Rzeczpospolitej" Jacek Furga, przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości przy ZBP.

Banki spłaciłyby fundusz BGK dzięki środkom z puli 5 mld zł przeznaczonych na lokale na wynajem. Właścicielem lokalu po kredytobiorcy stawałby się Skarb Państwa.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane