Bateria, która naładuje telefon w 30 sekund

AD, Business Insider
opublikowano: 24-11-2014, 17:23

Izraelska firma StoreDot ujawniła właśnie, że opracowała nowy rodzaj baterii, który będzie w stanie naładować energię potrzebną na cały dzień pracy telefonu w ledwie 30 sekund. W spółkę już zainwestował Roman Abramowicz.

Na razie wynalazek jest nieco za duży, aby nadawał się do telefonów, ale StoreDot obiecuje, że do 2016 r. wypuszczą na rynek jego lżejszą i mniejszą wersję, nadającą się do smartfonów.

Prototypy super-gęstej baterii są na razie za duże do współczesnych smartfonów, ale firma obiecuje że ich małe wersje wypuści na rynek już w 2016 r.
mat. pras. StoreDot

Nowy typ baterii ma mieć możliwość akumulowania energii w znacznie szybszym czasie, niż obecnie funkcjonujące modele. Będzie działać na zasadzie super-gęstej gąbki, dzięki wynalazkowi tzw. "nanokropek kwantowych" (ang. nanodots) - organicznych kryształów będących nowym typem nośnika do zapisu magnetycznego wysokiej gęstości.

- Pracujemy na materiałach zupełnie nowych, opartych na właściwościach fizycznych i chemicznych, których nikt wcześniej nie wykorzystywał - przekonuje założyciel i prezes StoreDot Doron Myersdorf.

Spółka w ostatnim czasie zdobyła aż 48 mln USD na rozwój, m.in. od rosyjskiego miliardera i właściciela klubu Chelsea Romana Abramowicza.

- Współcześni ludzie, uzależnieni od urządzeń mobilnych cierpią na wieczny głód energii. Ta spółka ma potencjał, by rozwiązać ten problem - uważa cytowany przez "Business Insider"  Zack Weisfeld, konsultant branży telekomunikacyjnej.

Spółka szacuje, że telefon z opracowaną przez nich baterią będzie kosztował o 100-150 USD więcej niż obecne modele. Żywotność nowej baterii określają na ok. 3 lata czyli 1500 pełnych ładowań.

StoreDot już pracuje nad samochodową wersją swojej baterii, pozwalającą w kilka minut naładować cały samochód z napędem elektrycznym. Obecnie wymaga to od 16 do 30 minut.

Reklama produktu:

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, Business Insider

Polecane