Bayer rozczarował i wyraźnie tanieje

opublikowano: 01-10-2020, 11:51

Inwestorzy pozbywają się akcji niemieckiego koncernu farmaceutyczno-chemicznego po tym jak zasygnalizował możliwość pogorszenia wyników w przyszłym roku i odpisania ok. 10 mld EUR wartości aktywów, pisze Reuters.

Bayer przyznał, że wpływ pandemii na jego agrobiznes będzie większy niż początkowo oczekiwał w związku z konkurencją na rynku soi, niższym popytem na biopaliwa, a także z powodu niekorzystnych relacji kursów walutowych. Niemiecki koncern spodziewa się sprzedaży w 2021 roku na poziomie obecnego roku i lekkiego spadku skorygowanego zysku na akcję.

Jean-Jacques Le Fur, analityk Bryan Garnier powiedział Reutersowi, że Bayer od przejęcia w 2018 roku amerykańskiego Monsanto przekazuje każdego roku głównie złe wiadomości, a obecnie stało się jasne, że nie osiągnie takiego wzrostu przychodów jak przed fatalną dla niego akwizycją. 

Bayer tanieje na giełdzie we Frankfurcie o prawie 10 proc.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane