Będzie nadzwyczajne walne w Sfinksie

WIS
opublikowano: 07-01-2009, 00:00

Konflikt dwóch głównych akcjonariuszy Sfinksa przybiera na sile. Oświadczenie w tej sprawie wydał AmRest.

Konflikt dwóch głównych akcjonariuszy Sfinksa przybiera na sile. Oświadczenie w tej sprawie wydał AmRest.

Po publikacji "PB" na temat konfliktu między twórcą Sfinksa (Tomasz Morawski) i założycielem AmRestu (Henry McGovern) w sprawie sposobu przejęcia kontroli nad siecią restauracji, strona przejmująca wydała wczoraj specjalne oświadczenie. Zarząd AmRestu tłumaczy w nim, że choć pierwotnie planował zakup wszystkich akcji od Tomasza Morawskiego, to po dowiedzeniu się o złej kondycji finansowej Sfinksa odstąpił od domknięcia transakcji.

"Obecnie zamiarem zarządu AmRest jest pełne zrozumienie sytuacji spół- ki Sfinks oraz zapewnie- nie wszystkim akcjonariuszom dostępu do informacji na ten temat. Po zakończeniu audytu, w I kwartale te-go roku, zarząd AmRest podejmie decyzję odnośnie stopnia zainteresowania w pozyskaniu dodatkowych akcji spółki Sfinks" — czy- tamy w oświadczeniu Am-Restu.

Zarząd tej firmy zarzuca poprzedniemu zarządowi Sfinksa nierzetelne informowanie swoich akcjonariuszy o prawdziwej kondycji spółki. Tomasz Morawski za- rzuca z kolei AmRestowi m.in. to, że ten oszukał go kupując od niego tylko część akcji Sfinksa (zamiast ca- łości), dzięki czemu podstęp- nie przejął kontrolę nad spółką.

Pojawiła się jednak szansa na wyjaśnienie wszystkich wątpliwości w tej sprawie. Oto bowiem AmRest na wniosek Tomasza Morawskiego zwoła nadzwyczajne walne Sfinksa.

"NWZA zostanie zwołane w bliskiej przyszłości, tak aby wszystkie te kwestie zostały oficjalnie przedyskutowane" — informuje AmRest w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane