Jest wezwanie na kolejną spółkę z GPW

opublikowano: 05-08-2021, 07:16
aktualizacja: 05-08-2021, 08:48

Xebia ogłosiła wezwanie na 100 proc. akcji PGS Software, informatycznej spółki, notowanej na GPW.

Xebia Consultancy Services to podmiot pośrednio zależny od Xebia Topco, kontrolowany przez Waterland Private Equity Investments. Wezwanie obejmuje 28,26 mln walorów, które dają 40,76 mln głosów na walnym.

Próg powodzenia wezwania to 66 proc. głosów na walnym. Zapisy rozpoczną się 26 sierpnia i potrwają do 29 września.

Do sprzedaży 18,13 mln akcji, stanowiących 64,16 proc. kapitału i uprawniających do 75,16 proc. głosów na walnym zobowiązali się Paweł Gurgul i Wojciech Gurgul (kontrolują Infinitis FIZAN oraz Presto FIZAN).

Cena w wezwaniu wyniesie 15,75 zł za akcję (z zastrzeżeniem, że cena dla głównych akcjonariuszy za akcje uprzywilejowane i zwykłe, to 14,3 zł). To tyle ile wynosił kurs na zamknięciu sesji 4 sierpnia, ale mniej niż wynosi wycena z ostatniego (i jedynego dostępnego) raportu analityka.

W raporcie z 2 czerwca analitycy East Value Research wycenili akcję spółki na 23,7 zł.

Gorące wyniki

Wczoraj wieczorem spółka ogłosiła wstępne wyniki za I półrocze. Przychody wzrosły w tym okresie o 27 proc. r/r do 89,9 mln zł, a zysk netto o 122 proc.d o 19,1 mln zł.

“Wyniki Spółki są zgodne z oczekiwaniami Zarządu i pokazują kontynuację trendów z poprzednich okresów. Trzeba pamiętać, że sytuacja Spółki jest zupełnie inna niż w ubiegłym roku, gdy pandemia powodowała zmniejszanie się zamówień klientów. Ze względu na pandemię w II kwartale nadal było mało urlopów, zatem przychody są wyższe niż tradycyjnie w tym okresie. Należy się spodziewać, że III kwartał będzie z kolei mocno obciążony urlopami zaległymi i bieżącymi. Niezmienne pozostają ryzyka związane z możliwościami rekrutacyjnymi oraz zwiększającymi się kosztami osobowymi. Sytuacja na rynku pracy jest trudna dla pracodawców, a liczba specjalistów na rynku niewystarczająca. Koszty rekrutacji stale rosną a o zwiększenie skali rekrutacji jest nieustająco trudno. Trudno powiedzieć, na ile obecne trendy są trwałe. Należy założyć, że popyt w tej skali musi się kiedyś zmniejszyć, choć nie da się przewidzieć kiedy” - głosi komentarz zarządu.

W I kwartale 2021 PGS Software zanotował 43,4 mln zł przychodów i 8,1 mln zł zysku netto. Gotówka netto na koniec kwartału miała wartość 44 mln zł.

Zmienny kurs

Średni kurs za ostatnie 12 miesięcy to 13,7 zł, a przedział wahań 9,5-19 zł. Kurs spółki wzrósł przez ostatni rok o 23 proc., mniej niż WIG, który zyskał w tym czasie 31,9 proc.

Oprócz Pawła i Wojciecha Gurgulów powyżej progu 5 proc. w akcjonariacie jest Nationale-Nederlanden OFE, do którego należy 8,03 proc. akcji.

Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
×
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane