Beinner: lewarowanie i mała zmienność budzą obawy

opublikowano: 07-06-2017, 20:08
aktualizacja: 07-06-2017, 20:09

Budzi obawy to, że ludzie niedoszacowują ryzyko fluktuacji rynku w czasie kiedy spółki zaciągają większe długi, uważa Jonathan Beinner, szef inwestycji na rynku obligacji w dziale zarządzania aktywami w banku Goldman Sachs.

Beinner zwraca uwagę, że inwestorzy uważali ryzyko za niskie kiedy VIX, tzw. indeks strachu, wynosił 15. Obecnie zbliża się do 10.

- To wskazuje, że potencjalne wyniki mieszczą się w węższym zakresie, a nie szerszym, i dlatego budzi to obawy – powiedział Beinner podczas Bloomberg Invest New York. - Uważamy, że nie jest to uzasadnione, a z pewnością nie w takim stopniu – dodał. 

Beinner optymistycznie ocenia stan gospodarki USA, ale ma obawy dotyczące nadmiernego korzystania przez spółki z zaciągania długów przed oczekiwanym wzrostem stóp procentowych. Zwrócił uwagę, że oprócz ryzyka z rosnącego lewarowania, wykorzystywanego często do pozyskania pieniędzy na wykup akcji, na rynku „jest mnóstwo obligacji”.

- Jest mnóstwo emisji, to także budzi obawy – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu