Bernstein: na bitcoinie jest bańka

opublikowano: 15-06-2021, 09:34

Richard Bernstein, jeden z najbardziej uznanych amerykańskich inwestorów uważa, że bańka spekulacyjna na bitcoinie odciąga uwagę inwestorów od tych części rynku, które dają szansę na największy zysk.

- To szaleństwo. Bitcoin jest w rynku niedźwiedzia ale wszyscy go kochają. A ropa jest w rynku byka i w ogóle się o tym nie słyszy. Nikogo to nie obchodzi – powiedział Bernstein w CNBC.

Prezes i szef inwestycji w Richard Bernstein Advisors uważa, że ropa to obecnie najbardziej ignorowany rynek byka.

- Mamy ten potężny rynek byka na surowcach, a wszyscy mówią, że to bez znaczenia – zauważył.

Ropa WTI drożeje obecnie o 0,4 proc. do 71,17 USD i jest o ponad 47 proc. droższa niż na początku roku i 87 proc. droższa niż rok temu.

Bernstein uważa, że dynamiczny wzrost wartości bitcoina, notowany pod koniec ubiegłego i na początku obecnego roku, jest nie do utrzymania w dłuższym czasie. Jego zdaniem, pęd do posiadania bitcoina i innych kryptowalut jest niebezpieczny.

- Bańki różnią się od spekulacji tym, że bańki przenikają całe społeczeństwo. Wychodzą poza rynek finansowy – powiedział w CNBC. – Z pewnością dotyczy to obecnie kryptowalut i prawdopodobnie większości spółek nowych technologii, bo widać, że ludzie zaczynają o nich mówić na przyjęciach – dodał.

Bernstein przewiduje, że inflacja zaskoczy wielu inwestorów.

- Za 6, może 12 lub 18 miesięcy inwestujący w spółki wzrostowe zaczną kupować spółki z segmentów energii, materiałowego czy przemysłowego, bo okaże się, że to tam jest wzrost – stwierdził.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane