Best znów emituje obligacje

opublikowano: 15-11-2017, 22:00

Od dziś do 29 listopada 2017 r. można zgłaszać chęć zakupu kolejnej serii papierów dłużnych firmy windykacyjnej Best.

Tym razem chce ona pożyczyć 60 mln zł na prawie pięć lat. Odsetki będzie wypłacać co kwartał, a ich wysokość ustaliła na 3,4 pkt. proc. ponad stawkę WIBOR 3M. Marża wzrosła więc o 0,1 pkt. proc. w stosunku do czterech emisji zrealizowanych od listopada 2016 r. do czerwca 2017 r. W pierwszym okresie odsetkowym obecna marża przekłada się na oprocentowanie w wysokości 5,1 proc.

Krzysztof Borusowski, prezes Best
Zobacz więcej

Krzysztof Borusowski, prezes Best Marek Wiśniewski

Zapisy przyjmowane są w Alior Banku i PKO Banku Polskim. Minimalny zapis to jedna obligacja, której nominał wynosi 100 zł. Obowiązuje jednak zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Oznacza to, że rzeczywista cena papierów rośnie codziennie o 1-2 grosze, a zapisy mogą zostać zakończone wcześniej niż 29 listopada. Będą bowiem przyjmowane tylko do dnia następującego po tym, w którym popyt przekroczy podaż. Ewentualna redukcja obejmie zapisy z tych dwóch ostatnich dni. Ci którzy zapiszą się wcześniej, kupią tyle obligacji, ile chcą.

60 mln zł Taka jest wartość kolejnej emisji Bestu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Best znów emituje obligacje