Bezpieczeństwo w smart domu - inteligentny zamek tedee powered by Gerda

  • Materiał partnera
opublikowano: 11-01-2021, 00:15
aktualizacja: 11-01-2021, 09:33

Inteligentny zamek tedee powered by Gerda to technologia przyszłości w naszych domach. Jest to najmniejszy, a jednocześnie najsilniejszy, inteligentny zamek zewnętrzny, który łączy najnowszą technologię oraz bezpieczeństwo domu w jeden spójny produkt.

IoT a rozwój smart technologii

Wraz z szybko postępującym rozwojem technologicznym pojawiło się coraz więcej tak zwanych smart rozwiązań. Pojęcie to ściśle wiąże się z IoT, czyli internetem rzeczy. Systemy IoT gromadzą i przetwarzają dane. Informacje te są następnie wykorzystywane do monitorowania i kontroli oraz przekazywane do innych urządzeń za pośrednictwem internetu. Dzięki pojawieniu się technologii IoT możliwy jest postępujący rozwój w dziedzinie smart przedmiotów oraz smart domów. Inteligentny zamek tedee powered by Gerda wykorzystuje najnowsze systemy IoT do zdalnego sterowania urządzeniem i przetwarzania danych.

Technologia stosowana w smart domach, często nazywana również automatyką domową lub domotyką, zapewnia właścicielom bezpieczeństwo, komfort oraz optymalizację kosztów energii. Systemy i urządzenia w smart domu nierzadko działają razem, dzieląc między sobą dane dotyczące użytkowania i automatyzując procesy. IoT umożliwia sterowanie elektroniką za pomocą aplikacji na smartfonie lub innym sprzęcie sieciowym.

Zamek przyszłości — tedee powered by Gerda

Inteligentny zamek tedee powered by Gerda łączy w sobie bezpieczeństwo oraz technologię przyszłości. Od pierwszych założeń projektu do uruchomienia produkcji urządzenia minęły prawie trzy lata. W tym czasie nad powstaniem zamka pracowało grono ponad stu specjalistów z firm Gerda i Predica. Jest to pierwszy tak innowacyjny produkt na rynku smart rozwiązań, z potencjałem na globalną ekspansję. Zamek tedee powered by Gerda w działaniu wykorzystuje technologię chmurową i zaawansowane systemy zabezpieczeń, tym samym gwarantuje najwyższe standardy wydajności i ochrony. Do najbardziej pomocnych funkcjonalności inteligentnego zamka zaliczamy auto-otwieranie i auto-zamykanie oraz możliwość zdalnego otwierania drzwi za pomocą aplikacji. Użytkownicy na pewno docenią też opcję przekazywania wirtualnych kluczy w dedykowanej aplikacji oraz dostęp do dziennika zdarzeń, czyli historii korzystania z zamka. Dzięki temu zyskujemy pełną kontrolę nad tym, kto i kiedy odwiedza nasz dom.

Dwa główne elementy tedee powered by Gerda to zamek oraz bridge. Bridge (bezprzewodowy router) łączy inteligentny zamek z aplikacją poprzez serwer chmurowy. Umożliwia on także zdalne zarządzanie urządzeniem z dowolnego miejsca na świecie, co znacząco zwiększa codzienny komfort otwierania i zamykania drzwi podczas nieobecności domowników w mieszkaniu. Bridge umożliwia także przesyłanie w czasie rzeczywistym wszystkich informacji o zmianach stanu urządzenia do dedykowanej aplikacji mobilnej, dzięki czemu sprawdzenie powiadomień oraz historii aktywności zamka jest szybkie i niezwykle proste.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Różne poziomy dostępu w aplikacji inteligentnego zamka pozwalają domownikom czuć się bezpieczniej, ponieważ mają oni świadomość, że żadna nieupoważniona osoba nie wejdzie przypadkowo do ich domu. Skuteczność zamka tedee powered by Gerda zagwarantowane jest przez wymagający test, który system przeszedł wzorowo, uzyskując najwyższą ocenę. Protokół TLS 1.3 z 256-bitowym kluczem bezpieczeństwa zapewnia doskonałą jakość szyfrowania danych.

Aplikacja mobilna

Opisywany produkt gwarantuje przede wszystkim wygodę i znaczną oszczędność czasu, dzięki możliwości automatycznego zamykania oraz otwierania drzwi. Możemy również zapomnieć o stresujących sytuacjach, takich jak zgubienie kluczy, ponieważ zastąpiła je mobilna aplikacja. Chcąc otworzyć drzwi, wystarczy użyć telefonu, tabletu lub smartwatcha. Dedykowana aplikacja zapewnia bezpieczeństwo i umożliwia kontrolę. Dzięki niej właściciel ma stały dostęp do informacji o tym, kto i o której godzinie wszedł do domu oraz czy drzwi są zamknięte. Zamek tedee powered by Gerda ma wyjątkowy, minimalistyczny design, który pasuje do każdego wnętrza.

Jest to najmniejszy na świecie inteligentny zamek z własnym napędem. Tedee powered by Gerda wyposażony jest w unikalny akumulator, którego czas pracy na jednym ładowaniu wynosi około sześciu miesięcy. Baterię można ładować przewodem z bezpieczną, magnetyczną końcówką micro USB, podłączoną do standardowej ładowarki lub do powerbanku.

Intuicyjna obsługa

Główną zaletą dedykowanej aplikacji jest jej funkcjonalność oraz intuicyjna obsługa. Właściciel może przyznać dostęp do zamka zdalnie, za pomocą aplikacji w smartfonie, tablecie lub smartwatchu. Z poziomu bezpłatnego programu będziemy:

- konfigurować ustawienia zamka;

- przeglądać dziennik aktywności;

- nadawać dostęp osobom z zewnątrz.

Aplikacja usprawnia także przyznawanie dostępu do mieszkania lub domu sąsiadom pod nieobecność domowników. Inteligentny zamek posiada funkcję automatycznego otwierania i ryglowania (bez konieczności wyciągania kluczy), może posłużyć również do zdalnego otwierania drzwi biura – dla pracowników, ekipy sprzątającej oraz dostawców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane