Bezpieczny handel z Santander Factoring

Materiał przygotowany we współpracy z Santander Bank Polska
opublikowano: 07-10-2018, 22:00

Santander Factoring — tak obecnie nazywa się dotychczasowy BZ WBK Faktor.

Po zmianie nazwy spółka zależna Santander Bank Polska nadal będzie dostarczać firmom narzędzia do zarządzania płynnością finansową i świetnie uzupełniać produkty stricte bankowe.

Wspieranie eksporterów

Santander Bank Polska od kilku lat prowadzi Program Rozwoju Eksportu i mocno rozwija swoją ofertę dla handlu zagranicznego. Jednym z mocniejszych elementów tej oferty jest rozwiązanie dostarczane właśnie przez Santander Factoring. Chodzi o faktoring eksportowy. To przykład korzyści z obecności Grupy Santander na całym świecie, ale też dowód, że w ścisłej współpracy bank i spółka faktoringowa tworzą unikalną wartość dodaną dla klientów.

Faktoring eksportowy jest dostępny tylko w pięciu firmach faktoringowych na polskim rynku i jest przeznaczony dla przedsiębiorców sprzedających swoje towary za granicę, niezależnie od tego, na jaki kontynent i do jakiego kraju. Spółka Santander Factoring wspiera też swoją bankową „matkę” w roli doradczej dla klientów. Objaśnia im specyfikę lokalnych rynków i ich uwarunkowania handlowe. Uczestnicząc w międzynarodowych spotkaniach z klientami oraz ich potencjalnymi partnerami handlowymi, lepiej poznaje ich możliwości i oczekiwania.

To z kolei przekłada się na pozycję lidera w finansowaniu eksportu.

Wspieranie dostawców

Unikalnym produktem Santander Factoring, dostępnym w całej grupie kapitałowej Santander, ale dostarczanym tylko przez kilka firm w Polsce, jest program finansowania krajowych i zagranicznych dostawców (Confirming Supply Chain Finance). Polega on na zarządzaniu zobowiązaniami i płatnościami klienta — Santander Factoring dokonuje płatności za zobowiązania klienta do jego dostawców. Na życzenie dostawcy faktor, przed upływem terminu płatności wskazanym na fakturze, dokonuje zapłaty za dostarczony towar. Co ważne, dostawca nie musi podpisywać umowy z Santander Factoring, a cała komunikacja odbywa się w zdalny sposób poprzez platformę operacyjną. Dzięki tej usłudze klient ma możliwość wynegocjowania lepszych warunków handlowych oraz dodatkowych rabatów w zamian za terminowe lub wcześniejsze regulowanie zobowiązań.

Wdrażanie innowacji

Zarówno program finansowania dostawców, jak i eksportu, to nowoczesne produkty faktoringowe. Nowatorstwo i rozwój systemu informatycznego w obecnych warunkach konkurencyjnych, związanych także z ekspansją fintechów, to najlepsza droga, aby iść naprzód. Dlatego w najbliższych tygodniach spółka wdroży najnowocześniejszy system operacyjny stosowany w polskiej branży faktoringowej. Jest on oparty na tzw. rozwiązaniu dashboardowym, które umożliwia m.in. wiele sposobów prezentacji aktualnych i historycznych danych, co ma ułatwiać przedsiębiorcom podejmowanie decyzji biznesowych.

 

15 Od tylu lat Santander Factoring (wcześniej pod nazwą BZ WBK Faktor ) oferuje przedsiębiorcom rozwiązania umożliwiające szybki dostęp do środków na finansowanie bieżącej działalności, zapobiegające zatorom płatniczym oraz zapewniające ochronę przed ryzykiem braku zapłaty za dostarczone odbiorcom towary bądź usługi.

35 proc. Taki udział ma Santander Factoring w rynku finansowania dostawców.

1 Taka jest pozycja Santander Factoring w finansowaniu dostawców. Dostawcy firmy mogą otrzymać zapłatę za dostarczony towar lub usługę przed terminem płatności wskazanym na fakturze. Finansowanie nie wymaga podpisywania umowy, a cały proces odbywa się zdalnie na platformie internetowej.

5 Tyle instytucji finansowych w Polsce oferuje faktoring międzynarodowy FCI. Santander Factoring wspiera polskich eksporterów finansując ich sprzedaż za granicę w faktoringu FCI (w tzw. systemie dwóch faktorów). Zabezpiecza przedsiębiorcę przed największym ryzykiem w handlu międzynarodowym, jakim jest brak spłaty oraz niewypłacalność odbiorcy.

2 Taką pozycję rynkową wśród firm factoringowych w Polsce zajmuje Santander Factoring.

12 proc. Tyle wynosi udział Santander Factoring w krajowym rynku faktoringu (dane Polskiego Związku Faktorów na koniec I półrocza 2018).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał przygotowany we współpracy z Santander Bank Polska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu