Bezrobocie w Niemczech rośnie

Jakub Sławiński, Bloomberg
opublikowano: 31-08-2022, 10:55
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Liczba osób bezrobotnych w Niemczech wzrosła w sierpniu 28 tys. osób, podnosząc stopę bezrobocia do 5,5 proc. Wpływ na wynik ma coraz większa liczba zarejestrowanych w kraju uchodźców, w tym osób z Ukrainy, które dołączyły do siły roboczej największej gospodarki w Europie - pisze Bloomberg.

Adobe Stock

Zdaniem szefowej niemieckiej Federalnej Agencji Pracy, rynek jest stabilny. - W sierpniu bezrobocie i niepełne zatrudnienie ponownie wzrosło silniej niż zwykle o tej porze roku. Jednak nadal jest to spowodowane rejestracją ukraińskich uchodźców - mówi Andrea Nahles, szefowa agencji.

Od początku wojny, Niemcy zarejestrowały blisko milion uchodźców z Ukrainy, z czego większość to kobiety i dzieci.

Agencja podała, że pomimo wzrostu bezrobocia, popyt na pracowników utrzymuje się na wysokim poziomie. Badanie przeprowadzone w tym miesiącu przez S&P Global wykazało jednak, że tworzenie miejsc pracy spowalnia ze względu na rosnącą niepewność co do perspektyw gospodarczych. Coraz więcej ekonomistów twierdzi, że Niemcy w najbliższym czasie czeka recesja - zauważa Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane