BGK czekają zmiany

opublikowano: 26-09-2019, 22:00

Centralę użytkowaną od 1931 r. czeka gruntowny remont.

Prace projektowe związane z modernizacją głównej siedziby Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) przy Al. Jerozolimskich 7 w Warszawie idą pełną parą — mówi Anna Czyż, rzeczniczka prasowa BGK.

Na czas planowanej modernizacji siedziba instytucji przeniesie się do Varso — nowo powstającego biurowca przy ul. Chmielnej.

— Zakończenie remontu planujemy w 2024 r., czyli w setną rocznicę powstania banku — tłumaczy rzeczniczka.

Parter, pierwsze oraz drugie piętro gmachu objęte są ochroną konserwatora zabytków. Budynek oddano do użytku na początku lat trzydziestych ubiegłego wieku, a remont będzie pierwszym kompleksowym odświeżeniem. Bank przygotowuje się do ogłoszenia przetargu.

— Przedsięwzięcie jest złożone. Zanim ogłosimy przetarg na generalnego wykonawcę, musimy zakończyć prace projektowe i uzyskać wszelkie zgody i pozwolenia. Potrwa to co najmniej kilkanaście miesięcy — mówi Anna Czyż.

Przetarg odbędzie się zgodnie z przepisami o zamówieniach publicznych. — Do przetargu może się zgłosić każda firma. Powinna jednak mieć podstawowe doświadczenie w budowie i remontach biurowców i budynków będących w rejestrze zabytków — mówi Anna Czyż. Modernizacja budynku ma przynieść wiele korzyści.

— Połączymy historyczną architekturę z nowoczesną i funkcjonalną aranżacją przestrzeni. Po remoncie w budynku zmieści się nawet 1100 pracowników, obecnie pracuje w nim 700 osób. Pozwoli to znacząco obniżyć koszty najmu dodatkowych powierzchni biurowych — twierdzi rzeczniczka BGK.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu