BH TFI chce mieć 10 tys. klientów objętych PPE

Katarzyna Ostrowska
opublikowano: 10-11-2000, 00:00

BH TFI CHCE MIEĆ 10 TYS. KLIENTÓW OBJĘTYCH PPE

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Banku Handlowego zapowiada, że do końca roku zwiększy z 2 do 10 tys. liczbę osób uczestniczących w pracowniczych programach emerytalnych. Szefowie towarzystwa twierdzą, że w promocję PPE powinno zaangażować się Ministerstwo Pracy.

Na 18 zarejestrowanych w UNFE pracowniczych programów emerytalnych pięć to umowa o wnoszeniu przez pracodawcę składek pracowników do funduszu inwestycyjnego Kapitał Handlowy Senior SOFI, zarządzanego przez TFI Banku Handlowego. Piotr Dziewulski, wiceprezes TFI BH, uważa, że TFI może stać się liderem na rynku PPE, gdyż od początku działalności programy emerytalne były traktowane priorytetowo. Specjalistyczny fundusz Kapitał Handlowy Senior, przeznaczony tylko dla programów emerytalnych, powstał w Polsce pierwszy.

— Po decyzji zakładu pracy, że z nami chce prowadzić program, już po 2 miesiącach pracownicy zostaną nim objęci — twierdzi wiceprezes TFI BH.

Polisa z TFI

TFI BH wraz z towarzystwem ubezpieczeniowym Energo-Asekuracja oferuje dodatkowo w ramach PPE ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. To oferta dla pracodawcy, który do końca roku wybierze PPE z Kapitał Handlowy Senior SOFI.

— Koszty tego ubezpieczenia pokrywa TFI. Jest to czynnik wzmacniający ofertę i pokazujący, że TFI mogą współpracować z ubezpieczycielami. Dużym plusem dla uczestników PPE jest to, że w TFI, inaczej niż w TU, są oni właścicielami składki. Ponadto TFI mają niższe koszty, są one upublicznione, a wszystkie rozliczenia kontrolowane są przez bank depozytariusz — mówi Piotr Dziewulski.

TFI BH oferuje ponadto pozaustawowe formy oszczędzania dla osób indywidualnych i zakładów pracy. Obecna liczba klientów objętych programami emerytalnymi TFI BH wynosi około 2 tys. osób.

— W UNFE znajdują się kolejne wnioski. Do końca roku powinniśmy mieć 10 tys. klientów — twierdzi Piotr Dziewulski.

Bariery PPE

Przed III filarem reformy emerytalnej nadal stoi bardzo wiele barier — uważa Piotr Dziewulski.

Przede wszystkim — brak skłonności do oszczędzania i wiedzy o skutkach niepodjęcia starań o zabezpieczenie emerytalne.

— Podobnie jak II filar, trzeba promować także III. Powinien to robić rząd, a szczególnie Ministerstwo Pracy — twierdzi wiceprezes Dziewulski.

Jego zdaniem, reforma może być kołem napędowym gospodarki. Dlatego trzeba wprowadzić zachęty podatkowe — czy to w formie odroczenia podatków czy wręcz ich zaniechania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu