Czytasz dzięki

Biden zebrał w sierpniu na kampanię więcej niż Trump

ARŻ, Reuters
opublikowano: 21-09-2020, 07:14

Kandydat Partii Demokratycznej na prezydenta zakończył sierpień z większą ilością gotówki niż Donald Trump. Sztab Joe Bidena zebrał na kampanię 466 mln USD, o 141 mln więcej niż ubiegający się o reelekcję konkurent, pisze Reuters.

Donald Trump rozpoczął kampanię reelekcyjną ze znaczną przewagą finansową, jednak w kolejnych miesiącach to jego kontrkandydat zaczął dysponować większą gotówką. W ostatnich tygodniach współpracownicy urzędującego prezydenta inwestowali przede wszystkim w reklamy na Facebooku.

Joe Biden
Zobacz więcej

Joe Biden fot. Bloomberg

W niedzielę sztab Trumpa podał w oficjalnym oświadczeniu, że w sierpniu zebrał 61,8 mln USD dolarów i wydał 61,2 mln USD. Wciąż ma 121,1 mln USD w gotówce. W raporcie nie uwzględniono środków zebranych lub wydanych przez Partię Republikańską.

Joe Biden zgromadził w sierpniu 212,2 mln USD i wydała 130,4 mln USD. W kasie pozostało 180,6 mln USD. W tym raporcie nie uwzględniono środków od sojuszniczych partii.

Kandydat Demokratów jest liderem w większości krajowych sondaży. Amerykanie będą wybierać nowego prezydenta 3 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane