Czytasz dzięki

Bin-e walkę z wirusem spiął z segregacją odpadów

opublikowano: 14-05-2020, 16:39

Start-up proponuje automatyczną, bezdotykową segregację śmieci. W związku z COVID-19 przyspieszył prace nad nowym urządzeniem.

Mówi się, że małym firmom, w tym start-upom, łatwiej niż dużym przedsiębiorstwom zmienić strategię działania lub dopasować wcześniejszą do nowych potrzeb. Bin-e, twórca inteligentnego pojemnika do automatycznej segregacji odpadów, który z powodu pandemii COVID-19 nie może sprzedawać i promować swoich produktów, postanowił ten czas wykorzystać na prace nad nową wersją urządzenia.  Postawił na bezdotykową obsługę. Sprzęt na rynek wprowadzi w czerwcu 2020 r.

- Premiera nowej wersji urządzenia była zaplanowana na trzeci kwartał 2020 r. Obecnie jednak wzrosło zainteresowanie obsługiwanymi bezdotykowo urządzeniami do zastosowania w przestrzeniach publicznych. Nowy pojemnik wpisuje się w ten trend i społeczną potrzebę, choć przyznaję, prace nad nim rozpoczęliśmy dużo wcześniej – mówi Wojtek Łyszczak, w Bin-e odpowiadający za rozwój biznesu na rynkach międzynarodowych. 

Start-up z pierwszą wersją produktu wyszedł na rynek w 2018 r. Od tego czasu rozpoczął współpracę z dystrybutorami w kraju i za granicą. W sumie firma znalazła nabywców dla ok. 50 urządzeń i szuka kolejnych klientów.

Jak podaje spółka, Bin-e segreguje odpady z ok. 90-proc. skutecznością. Po wrzuceniu odpadu do klapy wrzutowej, pojemnik rozpoznaje jego rodzaj i umieszcza we właściwej frakcji.

 

 

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane