Bioton ma umowy, kurs na dnie

ONO
opublikowano: 2010-12-18 20:47

GlaxoSmithKline zajmie się marketingiem, dystrybucją i sprzedażą Gensulinu, produktu Biotonu oraz wstrzykiwacza do podawania insuliny na terenie Rosji – czytamy w sobotnim komunikacie polskiej firmy. Dzień wcześniej kurs Biotonu spadł do 14 groszy, najniższego poziomu w historii.

 - Umowa ma charakter wyłączny w zakresie terytorium Federacji Rosyjskiej dla obu stron i została zawarta na okres 15 lat, z możliwością jej przedłużenia o kolejne 5 lat  - czytamy w komunikacie.

Z tytułu udzielenia wyłączności GSK zobowiązał się do zapłaty na rzecz Spółki jednorazowego wynagrodzenia w wysokości 7 mln USD. Pierwsza płatność, w wysokości 2,5 mln USD, związana jest z pierwszą dostawą Gensulin na rzecz GSK.

To kolejna umowa Biotonu w ostatnich dniach. W czwartek spółka podpisała umowę z japońską grupą Arkray Inc. Będzie dystrybuować i sprzedawać w Polsce najnowszy glukometr oraz paski do pomiaru stężenia glukozy we krwi.

Rynek tymczasem wie swoje. W piątek na zamknięciu kurs spadł do 14 groszy. „Pomogło” wypadnięcie spółki z indeksu WIG20 (na rzecz Tauronu), któro pociągnąło za sobą przetasowania w międzynarodowych funduszach indeksowych.

Zobacz profil spółki w serwisie notowania.pb.pl>>