Bitbay rusza do Indii

opublikowano: 15-08-2017, 22:00

Wzrost zainteresowania kryptowalutami popchnął polską platformę wymiany nad Ganges.

Bitbay, polska platforma wymiany bitcoina i innych krypto walut, zapowiedziała wejście z ofertą na rynek indyjski. Uruchomienie pełnej wersji platformy firma zaplanowała na 24 sierpnia, a pokazowej — na 14 sierpnia. W Indiach będzie można handlować nie tylko bitcoinami, ale też sześcioma innymi kryptowalutami.

Obecnie w Indiach Bitbay zatrudnia 10 osób, ale do końca roku planuje zwiększyć liczbę pracowników do 50. Ze względu na zawirowania na rynku indyjskim i wycofanie z obiegu banknotów o nominałach 500 i 1000 rupii w listopadzie 2016 r. zwiększyło się zainteresowanie kryptowalutą. Z tego powodu kurs BTC często jest w Indiach wyższy niż w innych częściach świata.

Po kilku miesiącach prac 20 czerwca komitet indyjskiego rządu ogłosił poparcie regulacji dotyczących bitcoina. Obecnie grupa zadaniowa pracuje nad stworzeniem ram prawnych. Kryptowaluta na świecie często uważana jest za rozwiązanie w rodzaju oprogramowania wymuszającego okup. Dlatego Bitbay planuje wprowadzenie na platformę norm „know your customer” (KYC). Dzięki identyfikacji klientów i weryfikacji danych platforma ma zapewniać bezpieczeństwo użytkownikom.

W Europie Bitbay daje możliwość handlu aż 18 różnymi kryptowalutami, w tym bitcoinami. Platforma na terenie Europy obsłużyła transakcje warte łącznie 50 mln EUR. W Polsce firma współpracuje z rządem w celu wdrożenia kryptowaluty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Łuszczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu