Bitcoin zaczyna rok najlepiej od 10 lat

opublikowano: 30-01-2023, 19:07
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Najpopularniejsza kryptowaluta drożeje o ok. 40 proc. w styczniu. Tak dobry początek roku ostatni raz miała dziesięć lat temu, informuje Bloomberg.

Wyższy wzrost wartości w styczniu bitcoin notował tylko dwa razy w historii i to w początkowym okresie istnienia. Głównym powodem zwyżki kursu kryptowaluty na początku 2023 roku jest wzrost apetytu na aktywa o większym ryzyku widoczny na rynkach w związku z oczekiwaniem przez inwestorów mniej jastrzębiej polityki banków centralnych w obliczu słabnięcia inflacji.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Bloomberg podkreśla, że wciąż nie brak sceptyków, którzy nie wierzą w trwałość ostatnich wzrostów cen.

- Ceny aktywów spekulacyjnych jak bitcoin czy Ark Innovation ETF prawdopodobnie zaczną spadać kiedy wzrost cen ropy, wynagrodzeń i cen detalicznych zmienią w nadchodzących tygodniach narrację o miękkim lądowaniu na przekonanie, że go nie będzie – twierdzą stratedzy Bank of America.

Są jednak tacy, którzy oczekują dalszego wzrostu wartości bitcoina. Bensignor Investment Strategies prognozuje dojście jego kursu do 25000 USD. Ostatni raz był tyle wart w sierpniu ubiegłego roku.

W poniedziałek wieczorem bitcoin taniał o 2,0 proc. do 23119,58 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane