Czytasz dzięki

Bitwa o serwery nabiera rumieńców

opublikowano: 05-02-2020, 22:00

W wartym 200 mln zł zamówieniu na serwery przewagę zdobyło Integrale IT, ale rywal nie składa broni.

Nie cichną emocje związane z prowadzonym przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS) przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN drugim przetargiem na dostawę klastra obliczeniowego (pierwszy unieważniono). Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku okazało się, że tańszą ofertę złożyło konsorcjum Konceptu i Zakładu Systemów Komputerowych (którego podwykonawcami mają być Wasko i Eterio), opiewającą na 192,5 mln zł brutto.

Ofertę z wyższą ceną — 205,44 mln zł brutto — złożyło poznańskie Integrale IT, wspierając ją referencjami Awerbitu. Konsorcjum zaproponowało sprzęt Della, a poznańska spółka Huaweia. Zamawiający dopatrzył się błędów w ofercie konsorcjum i wybrał Integrale IT. Koncept i ZSK złożyły dwa odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO). Pierwsze dotyczyło odtajnieniaoferty Integrale IT. W tym wypadku izba przychyliła się do odwołania.

W drugim odwołaniu konsorcjum wskazywało na bezpodstawne odrzucenie jego oferty, domagało się przywrócenia do postępowania, a także odrzucenia oferty Integrale IT wskazując, że zaoferowanie przedłużenia gwarancji za cenę 0,01 zł może stanowić czyn nieuczciwej konkurencji. Izba oddaliła odwołanie w zakresie pierwszego z zarzutów. Częściowo uznała odwołanie w zakresie kolejnego, uznała jednak, że odrzucenie oferty Integrale IT na tym etapie jest przedwczesne i PCSS powinno zwrócić się najpierw do spółki o wyjaśnienia, czy Huawei rzeczywiście proponuje na serwery standardową gwarancję na pięć lat, co uzasadniałoby zaoferowaną cenę.

Wyrok KIO oznacza, że bliżej wygrania przetargu jest Integrale IT. Powrót konsorcjum do walki byłby możliwy, jeśli zdecydowałoby się złożyć skargę na wyrok KIO do sądu okręgowego i udałoby mu się podważyć wyrok izby. Według informacji „PB” jest zdecydowane złożyć skargę.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy