Biura coraz bardziej domowe

opublikowano: 23-01-2019, 22:00

Oczekiwania pracowników dotyczące przestrzeni biurowej wciąż rosną i — jak prognozują eksperci ze spółki Espes — to zjawisko będzie się nasilać.

Trendy, które będą obowiązywały w 2019 r., mają skupić się na dbałości o komfort zatrudnionych i o wydajność ich pracy. Z tego względu bieżący rok upłynie pod znakiem „udomawiania biura”, po to, aby pracownicy czuli się, jak u siebie i mieli możliwość wyboru najwygodniejszego miejsca do realizowania obowiązkówzawodowych. Kolejnym trendem, na który zwracają uwagę architekci, jest projektowanie biofiliczne, które ma na celu przybliżenie ludziom natury. Mnogość roślin w przestrzeniach biurowych ma poprawić nie tylko jakość powietrza, lecz także kwiaty mają wpłynąć na poczucie równowagi psychicznej — w końcu zieleń uspokaja i relaksuje. Dla pracowników bardzo ważne są też takie aspekty, jak akustyka i dostęp do światła dziennego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy