Czytasz dzięki

Blinkee.city wjeżdża do Czech

opublikowano: 18-06-2020, 13:42

Za kilka dni elektrycznymi skuterami z logo polskiej sieci będzie można jeździć po czeskiej stolicy. W tym roku firma wejdzie też na dwa kolejne rynki.

Blinkee.city to franczyzowa sieć scootersharingowa obecna w około 30 polskich miast, ale także na kilku zagranicznych rynkach. Są to Hiszpania, Rumunia, Węgry oraz Słowacja. Od najbliższego poniedziałku, 22 czerwca pojazdy z logo Blinkee.city wyjadą na ulice czeskiej Pragi.

- Zaczynamy od 100 elektrycznych skuterów miejskich, ale z czasem chcemy zwiększać ich liczbę – deklaruje Monika Chróścicka Wnętrzak z warszawskiego biura Blinkee.city.

Według czeskiego dziennika „E15” wkrótce ma być 150 pojazdów. Gazeta dodaje, że polska firma będzie w Czechach współpracować z kilkoma lokalnymi przedsiębiorcami. Mają oni nadzieję, że ta usługa scootersharingu zostanie w nieodległej przyszłości rozszerzone na inne czeskie miasta.

Blinkee.city będzie w Pradze konkurować z dwoma funkcjonującymi już tam firmami, które świadczą analogiczne usługi. Są to BeRider oraz Re.volt. Dlatego – jak informuje gazeta „E15” - nowy podmiot ma na początek zaproponować promocyjne ceny od 2,99 CZK (0,5 zł) za minutę wynajmu skutera, a dopiero potem wprowadzi standardową opłatę w wysokości 5 CZK (0,84 zł) za minutę (u nas opłata za minutę jazdy skuterem Blinkee.city to 0,69 zł).

Firma już ma plany dalszej ekspansji.

- W tym roku planujemy jeszcze pojawić się w Rosji i na Słowenii – zapowiada Monika Chróścicka Wnętrzak.

e4037212-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
Newsletter autorski Bartłomieja Mayera
ZAPISZ MNIE
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
autor: Bartłomiej Mayer
Wysyłany raz w tygodniu
Bartłomiej Mayer
Autorski przegląd informacji gospodarczych z krajów Europy Środkowej: Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji i Węgier.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane