BMW ma współpracować z Intelem i Mobileye

opublikowano: 30-06-2016, 14:35

BMW, niemiecki producent luksusowych samochodów szykuje się do ogłoszenia współpracy projektowej nad samojezdnymi samochodami z izraelskim producentem oprogramowania wykrywającego kolizje spółką Mobileye i amerykańskim gigantem technologicznym, koncernem Intel, donosi Reuters powołując się na źródła związane ze sprawą.

Na najbliższy piątek zaplanowana została wspólna konferencja w której uczestniczyć mają dyrektorzey generalni BMW Harald Krueger i Intela Brian Krzanich oraz prezes i szef technologii Mobileye  Amnon Shashua.

BMW
BMW
fot. Bloomberg

Działa podjęte przez te firmy jest próba pójścia śladem i konkurencji z liderami tego segmentu rynku, którymi są spółki z Doliny Krzemowej, takie jak Google, Tesla i Apple.

Niemieckie BMW to największy na świecie producent samochodów luksusowych pod względem sprzedaży. Z kolei Intel jest największym na świecie producentem układów scalonych (procesorów), który poszukuje nowych obszarów do dywersyfikacji swojej działalności.

Natomiast Mobileye jest czołowym dostawcą systemów czujników stosowanych w zaawansowanych systemach wspomagania pracy kierowcy dostępnych w najnowszej generacji pojazdów. Systemy te służą do zmiany pasa ruchu oraz wykrywania innych samochodów i pieszych. Analitycy szacują, że technologia  opracowywana przez Mobileye ma około 70-proc. udział w rynku  rynku systemów detekcji kolizji, kluczowego czynnika dla autonomicznej jazdy.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane