Czytasz dzięki

BMW zwolni 10 tys. pracowników kontraktowych

opublikowano: 19-06-2020, 15:10

Niemiecki koncern motoryzacyjny BMW zapowiedział zwolnienie 10 tys. pracowników kontraktowych. Nie przedłuży z nimi umów o pracę, donosi Reuters.

Kryzys wywołany pandemią koronawirusa, a co za tym idzie znaczący spadek popytu na samochody zmusza monachijską firmę do zmniejszenia produkcji oraz redukcji i dostosowania kosztów do nowych warunków. Oszczędności poszukiwane są również w segmencie personalnym.

Zobacz więcej

Nowe logo BMW

ARC

Jeden z największych producentów luksusowych samochodów na świecie osiągnął porozumienie z radą zakładową w sprawie pakietu „środków personalnych na rzecz zrównoważonej przyszłości”.

W pierwszym kwartale br. firma odnotowała co prawda 133 proc. wzrost zysku przed odsetkami i opodatkowaniem do kwoty 1,38 mld EUR, ale w dużej mierze było to zasługą zabiegów księgowych. Chodzi o brak rezerw jednorazowych, który wynik z analogicznego okresu 2019 r. obciążył kwotą aż 1,4 mld EUR. 

Dostawy pojazdów BMW zmniejszyły się w pierwszych trzech miesiącach 2020 r. o 20,6 proc. do 477 111 samochodów. 

Producent oczekuje, że marża EBIT w segmencie automotive wyniesie od 0 do 3 proc. w tym roku. Wcześniej zakładał, że wynik będzie mieścił się w przedziale od 2 do 4 proc

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane