BofA: Fed zacznie obniżać stopy w 2023 roku

opublikowano: 29-11-2022, 21:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Bank of America (BofA) prognozuje spadek rentowności obligacji 10-letnich USA w 2023 roku w związku z wolniejszym tempem zacieśniania polityki monetarnej przez Fed, a ostatecznie z powodu obniżki stóp procentowych, informuje Reuters.

Mark Cabana, szef strategii stóp w BofA prognozuje jeszcze trzy podwyżki stóp przez Fed, aż główna osiągnie końcową wartość 5,25 proc. w marcu. Oczekuje, że recesja gospodarki USA od połowy przyszłego roku zmusi bank centralny do rozpoczęcia obniżek stóp w grudniu. Rentowność obligacji 10-letnich USA ma spaść z 4 proc. w pierwszym kwartale przyszłego roku do 3,25 proc. na jego koniec

Cabana uważa, że krzywa rentowności na odcinku 2- i 10-letnich obligacji USA, obecnie odwrócona na głębokość 74 pkt. bazowych, będzie się wystramiać aż stanie się płaska na koniec przyszłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane