Czytasz dzięki

BofA ML: Chrońcie się przed przeceną euro

opublikowano: 14-02-2017, 17:46
aktualizacja: 14-02-2017, 17:48

Ewentualna marcowa podwyżka stóp Fedu oraz wyniki wyborów w Europie grożą przeceną euro, ostrzega bank BofA ML.

Euro
Zobacz więcej

Euro fot. Bloomberg

Inwestorzy powinni kupować zabezpieczenie przed przeceną euro, zalecił w nocie do klientów David Woo, strateg BofA ML. Według niego rynek niedocenia ryzyka podwyżki stóp Fedu już w marcu, co wywarłoby presję na osłabienie wspólnej waluty. Euro zaszkodziłby także lepszy od oczekiwań wynik Partii Wolności w marcowych wyborach w Holandii, ponieważ zwiększyłby prawdopodobieństwo tryumfu Marine Le Pen w wyborach prezydenckich we Francji.

W najbliższych miesiącach inwestorzy powinni mieć do czynienia z otoczeniem korzystnym dla dolara, wynika z noty. Już za dwa tygodnie prezydent Donald Trump przedstawi kongresowi szczegóły planu obniżki podatków. Tymczasem porównanie notowań amerykańskich obligacji indeksowanych do inflacji i konwencjonalnych pokazuje rosnące prawdopodobieństwo przyspieszenia dynamiki cen za oceanem, co byłoby dla Fedu argumentem za podwyżką stóp. Scenariuszowi osłabienia euro do dolara zagrozić mogłyby jednak słabe lutowe dane z gospodarki, które przekreśliłyby szanse na marcową podwyżkę stóp, zastrzega jednak David Woo.

We wtorek za euro płaci się 1,0579 USD, o 5,2 proc. mniej niż 12 miesięcy temu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane