Bolix trafi w ręce Hindusów

GN
opublikowano: 30-04-2008, 00:00

Berger Paints India kładzie rękę na producencie dociepleń. To pierwszy zakup Hindusów w tej części świata.

Berger Paints India kładzie rękę na producencie dociepleń. To pierwszy zakup Hindusów w tej części świata.

Advent International, fundusz private equity, sprzedaje 100 proc. akcji Boliksa, jednego z największych w Polsce producentów systemów elewacyjnych i dociepleń. Nabywcą jest Berger Paints India, czołowy producent farb z Indii. Umowa nabierze mocy dopiero w III kw., po uzyskaniu zgód, m.in. urzędu antymonopolowego. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

Advent przejął Boliksa w 2003 r. Od tego czasu spółka podwoiła przychody, a eksport wzrósł o 30 proc. Rozwinęła eksport na Ukrainę, do Rosji i krajów bałtyckich, weszła do sieci hipermarketów Castorama. Wprowadziła też produkty dla majsterkowiczów.

— Ekspansja Boliksa to doskonały przykład tego, w jaki sposób Advent może pomóc przedsiębiorstwu w osiągnięciu strategicznej przewagi konkurencyjnej na rynkach o wysokim wzroście — mówi Monika Morali-Efinowicz, dyrektor biura Advent International w Warszawie.

Berger Paints to firma z ponad dwustuletnią historią. Produkuje farby dekoracyjne, ogólnoprzemysłowe i samochodowe, a także powłoki ochronne. Działa w Indiach, Nepalu, Bangladeszu i Rosji. Bolix to jej pierwsza inwestycja w Polsce i tej części świata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu