Bomi czeka z emisją na sąd

MZAT
opublikowano: 16-07-2012, 00:00

Walne nie zajęło się emisją akcji. Wnioskująca o upadłość układową spółka na gotówkę jeszcze poczeka.

Podejmowanie uchwał o odstąpieniu od podejmowania uchwał — tym na piątkowym nadzwyczajnym walnym zajmowali się akcjonariusze Bomi, handlowej spółki, która w ubiegłym tygodniu złożyła wniosek o upadłość układową. W programie było podjęcie decyzji o emisji akcji lub warrantów subskrypcyjnych, ale fiasko rozmów z bankami w poprzedni poniedziałek sprawiło, że zmieniły się potrzeby spółki.

— Nie zachęcalibyśmy żadnego akcjonariusza do inwestowaniaw spółkę przed rozstrzygnięciem kwestii upadłości układowej przez sąd. W tej sytuacji byłoby to tylko dosypywanie gotówki do studni. Po otwarciu postępowania upadłościowego można będzie uchwalić emisję, która pozwoli Bomi zdobyć 50 mln zł potrzebnych do naprawienia spółki — mówi Witold Jesionowski, prezes Bomi.

Zarządzana przez niego spółka do poniedziałku ma uzupełnić formalne braki w wniosku o upadłość układową. — Spodziewamy się, że decyzja sądu zapadnie w najbliższych dniach — mówi Witold Jesionowski.

Na walnym — nie bez perypetii — powołano też nowego członka rady nadzorczej. Przemysława Cieszyńskiego zastąpił Jerzy Popławski, wiceprezes giełdowego Elzabu, wcześniej dyrektor finansowy Impexmetalu. Reprezentuje zarejestrowaną na Cyprze spółkę Rainbow. Przed wyborem uspokajał pozostałych akcjonariuszy.

— Nie weszliśmy w Bomi, by dokonać skoku na kasę. Mam doświadczenie z restrukturyzacji Boryszewa i Impexmetalu, chcę pomóc spółce w wyjściu na prostą — mówił na walnym Jerzy Popławski. Bomi ma około 220 mln zł długów. Umowy kredytowe wypowiedziały jej PKO BP, Pekao i BRE Bank. Zdaniem prezesa Jesionowskiego, w przypadku likwidacji spółki banki mogłyby odzyskać tylko 40 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy