BPH wyznacza kolejny rekord

Dariusz Karolak
opublikowano: 07-01-2002, 00:00

BPH znalazł się przy ponad 3-letnim oporze 250 zł. Najwyższa cena, 247,5 odpowiada historycznemu rekordowi PBK. Wydaje się, że do pierwszego notowania akcji połączonych banków bariera ta powinna wstrzymać marsz na północ. Najwyższy od IX,00 obrót tygodniowy sygnalizuje, że nadzieje związane z pokonaniem poziomu 250 zł są duże. O wyniku całej operacji zdecyduje zachowanie byłych akcjonariuszy PBK, którym obecny poziom cen BPH gwarantuje ponad 10 proc. zysk w porównaniu do kursu z ostatniej sesji. Krótkoterminowo BPH stał się wykupiony. Większość wskaźników dotarła do wartości, przy których rosnąć dalej jest na tyle trudno, że opłaca się robić korektę.

Fala wzrostowa rozpoczęta w VIII jest pod tym względem dosyć regularna. Jeżeli korekta się zacznie, nie powinna sprowadzić kursu niżej niż o 30 zł, co odpowiada 220 zł. Gdyby udało się opór 250 pokonać, otworzy się droga do historycznyego szczytu z VII'97, 344.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BPH wyznacza kolejny rekord