BPS ma więcej pieniędzy dla firm

DI
opublikowano: 10-10-2012, 00:00

Bank Polskiej Spółdzielczości (BPS) i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) inaugurowały uruchomienie umowy kredytowej.

Na jej podstawie EBOiR udziela Bankowi BPS i wybranym bankom spółdzielczym kredytu na 5 lat, w wysokości 25 mln EUR. Przeznaczeniem kredytu z EBOiR jest wzmocnienie w Zrzeszeniu BPS działalności kredytowej dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Do udziału w projekcie zgłosiło się 11 banków spółdzielczych.

— Przedsiębiorcy w Szepietowie, Chełmie, Wołominie, Knurowie, Radziechowach-Wieprzu, Płońsku, Czerwińsku, Łomiankach, Szczytnie, Limanowej i w Jonkowie już teraz mogą planować rozwój swoich przedsięwzięć biznesowych. Banki Spółdzielcze Zrzeszenia czekają na ich projekty z dodatkowymi pieniędzmi. Za sprawą tego kredytu możemy zwiększyć dostępność finansowania w obszarach nieobsługiwanych przez inne banki — powiedział Tomasz Mironczuk, prezes Banku BPS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu